Bozcaada'dan Merhaba...

Kışlar çabuk geçiyor.
Yıllardır her kış Bozcaada Sözlüğü'nü bitireceğim diye başlayıp, Mart ayında da pes etmekten bıktım.
Hem yazdıklarımı sabitlemek, hem de sizlerin katkılarıyla sözlüğe farklı renkler katmak için bu bloğu açtım.
Bozcaada Sözlüğü'ne katkıda bulunmak isterseniz, ki isteyin, "Nasıl Katkıda Bulunabilirim?" bölümünden ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Başka önerileriniz varsa "Öneriler" bölümüne yazabilirsiniz.
Teşekkür ederim.
Melih Güney

26 Mayıs 2010 Çarşamba

BOZCAADA YEREL TATLAR FESTİVALİ

BOZCAADA YEREL TATLAR FESTİVALİ

-1-

 2010 yılında ilk kez 4-5-6 Haziran tarihleri arasında BOZTİD tarafından düzenlenecek olan Yerel Tatlar Festivali programı / basın bülteni aşağıdadır....


BOZCAADA LEZZET RÜZGARLARI YEREL TATLAR FESTİVALİ
4-5-6 Haziran – Bozcaada
Basın Bülteni

Egenin şirin, Avupanın en güzel 2. adası Bozcaada ‘da  Bozcaada Turizm İşletmecileri Derneği ( BOZTİD ) tarafından YEREL TATLAR FESTİVALİ düzenleniyor.
4 Haziran Cuma günü başlayıp 3 gün sürecek olan festivalde adalı hanımlar geçmişden günümüze ada  yemeklerini konukların beğenisine sunuyor.
4 Haziran Cuma günü saat 18.00 de  Basın ve Protokol konukları için  yapılacak olan açılış ve kokteylin ardından hep beraber akşam  yemeği yenilecek.
5 Haziran Cumartesi günü saat 12.00 de Bozcaada Kalesinde  tüm ada hanımlarının katkısı ile yapılan yöresel yemekler ada şarapları ile konukların beğenisine sunulacak.
Bu arada yine kalede kurulacak standlarda adaya özgü Ahtapot yemekleri ve yaprak sarmanın hikayesi anlatılacak.
En değişik yemek ve en güzel lezzet yarışmaları yapılacak
Akşam saat 22.00 de ise yine kale içinde Grup Gündoğarken bir konser verecek.
Ayın 6 sı pazar günü konuklar katılımcı lokantalarda ATÖLYE ÇALIŞMALARINA katılacak o lokantanın en güzel yemeklerinden bazılarını işletme sahibi ve ustası ile beraber pişirecek ve öğle yemeğinde lokantanın konuğu olacak.
Öğleden sonra konuklar uğurlanırken iskelede, ada gençleri ve balıkçıları tarafından o anda  denizden çıkartılan   kirpi ( deniz kestanesi ) ziyafeti verilecek.

Bozcaada’nın ve yörenin yerel tatlarını hatırlatıp, adalı hanımların elleri ile hazırlanan yemeklerin konuklara ikramı ile devam edecek olan  bu etkinliğin amacı bir doğa cenneti olan Bozcaada’nın lezzet ve kültür konusunda da değerlerinin ön plana çıkartılması.
Pek çok yemek uzmanı konuğunda katılması beklenen bu etkinlik yaz aylarını karşılarken aynı zamanda kısa bir Bozcaada kaçamağı yapmak için de ideal…

-2-

1.Festivalden izlenimler:

http://www.facebook.com/album.php?aid=268823&id=48920853470

http://www.sirkethaberleri.com/basin-bultenleri/bozcaada-yerel-tatlar-festivali-damaklarda-iz-birakti-49432-3-

BOZCAADA YEREL TATLAR FESTİVALİ 2011 4-5 Haziran tarihlerinde yapılacak....

4 Haziran Cumartesi günü başlayıp 2 gün sürecek olan festivalde adalı hanımlar geçmişden günümüze ada yemeklerini konukların beğenisine sunuyor.
4 Haziran Cumartesi günü saat 14.00 de Bozcaada Kalesinde tüm ada hanımlarının katkısı ile yapılan yöresel yemekler ada şarapları ile konukların beğenisine sunulacak.
Bu arada yine kalede kurulacak standlarda adaya özgü Ahtapot yemekleri ve yaprak sarmanın hikayesi anlatılacak.
Akşam saat 21.30 de ise yine kale içinde sürpriz bir konser etkinliği düzenlenecek
 
Pazar günü konuklar öğleden sonra konuklar uğurlanırken iskelede, ada gençleri ve balıkçıları tarafından o anda denizden çıkartılan kirpi ( deniz kestanesi ) ziyafeti verilecek.
http://www.haber3.com/bozcaadada-yerel-tatlar-festivali-728886h.htm
 

Hiç yorum yok:

Blogta Markerly uygulaması vardır.
- Paylaşmak istediğiniz resmin üzerinde durun ve tıklayın.
- Paylaşmak istediğiniz metni belirleyin ve tıklayın.


Related Posts with Thumbnails